Έκδοση αποτελεσμάτων

• Τα ονόματα των μαθητών οι οποίοι παραπέμπονται στη 2η εξεταστική περίοδο είναι τοιχοκολλημένα στην είσοδο του σχολείου.

(Πληροφορίες: 2234049426)

• Μέσα σε δύο (2) εργάσιμες ημέρες από την έκδοση των αποτελεσμάτων οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών μπορούν να υποβάλουν αίτηση στο σχολείο, όπου φοιτούν, με την οποία ζητούν αναβαθμολόγηση γραπτού δοκιμίου. Η αίτηση συνοδεύεται με το προβλεπόμενο παράβολο για κάθε γραπτό δοκίμιο.

Δεδομένου ότι το σχολείο μας είναι εξεταστικό κέντρο για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις, οι δύο εργάσιμες ημέρες για την αίτηση αναβαθμολόγησης ορίζονται ως εξής: Πέμπτη 14/06/2018 και Δευτέρα 18/06/2018.

• Οι έλεγχοι προόδου θα δοθούν στους κηδεμόνες των μαθητών την Πέμπτη 21 Ιουνίου 2018 από 10:00 έως 12:00

Διάκριση σε Διαγωνισμό Φυσικής

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων εκφράζουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στη μαθήτρια της Γ’ τάξης Ιωάννα Βασιλικού, η οποία αρίστευσε στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης 2018».

Παράταση Ηλεκτρονικών Εγγραφών

Σας ενημερώνουμε ότι παρατείνεται η ημερομηνία υποβολής της «Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής – Δήλωσης Προτίμησης», μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2018-2019 στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

μέχρι την Τετάρτη 6 Ιουνίου 2018 και ώρα 22.00 (10.00 μ.μ.).

Ηλεκτρονικές εγγραφές

Οι εγγραφές στα Λύκεια γίνονται μέχρι την 31η Μαΐου 2018.

Για την εγγραφή του μαθητή χρειάζονται οπωσδήποτε μια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (email) και οι κωδικοί του κηδεμόνα για το TaxisNet.

Στους παρακάτω υπερσυνδέσμους θα βρείτε πληροφορίες και οδηγίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές εγγραφές.

Η εγκύκλιος των εγγραφών

Αναλυτικές οδηγίες εγγραφής

3ήμερη εκδρομή στη Θεσσαλονίκη

Τον Μάιο 2018 πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική εκδρομή στη Θεσσαλονίκη για τους μαθητές της Γ’ τάξης, στο πλαίσιο προγράμματος Αγωγής Υγείας με υπεύθυνη την εκπαιδευτικό Β. Γιάννακα.

Οι μαθητές επισκέφθηκαν το ΚΕΕΛΠΝΟ, όπου ενημερώθηκαν για ζητήματα Υγείας, το Κέντρο Διάδοσης Επιστημών & Μουσείο Τεχνολογίας «Νόησις» και περιηγήθηκαν στα αξιοθέατα της πόλης.

Κατά την επιστροφή στην Κάτω Τιθορέα, έγινε στάση στο Δίον όπου οι μαθητές ξεναγήθηκαν στο αρχαίο θέατρο και στο Αρχαιολογικό Μουσείο.

Ενημέρωση για το Επαγγελματικό Λύκειο

Τη Δευτέρα 30 Απριλίου οι μαθητές της Γ’ Γυμνασίου και της Α’ Λυκείου Κάτω Τιθορέας παρακολούθησαν ενημερωτική παρουσίαση σχετικά με τη φοίτηση στο Επαγγελματικό Λύκειο, την οποία πραγματοποίησαν ο Διευθυντής του ΕΠΑΛ Αταλάντης κ. Λαμπρινίδης και ο Εκπαιδευτικός του ΕΠΑΛ κ. Καραχάλιος.

Εκπαιδευτική εκδρομή στην Αθήνα

Την Παρασκευή 27 Απριλίου οι μαθητές των τριών τάξεων του σχολείου μας συμμετείχαν σε εκπαιδευτική εκδρομή στην Αθήνα. Το πρόγραμμα περιλάμβανε ξενάγηση στον αρχαιολογικό χώρο της Ακρόπολης και περιήγηση στο ιστορικό κέντρο.

Ενημέρωση για θέματα υγείας

Την Τρίτη 17/04/2018 πραγματοποιήθηκε ενημέρωση των μαθητών και των εκπαιδευτικών του σχολείου από τη γιατρό Μαρία Λιάρου, επιμελήτρια Α’ στο Π.Ι. Κάτω Τιθορέας, με θέμα

«Αναγκαιότητα του εμβολιασμού κατά του ιού των ανθρωπίνων θηλωμάτων».

Στη συνέχεια έγινε έλεγχος των βιβλιαρίων υγείας των μαθητών όσον αφορά τον εμβολιασμό και συστάσεις για την ολοκλήρωση του προγράμματος εμβολιασμού.