Παρουσίαση «Η 1η ελληνική αποστολή στο Έβερεστ»

Την Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου στις 9.30 το πρωί θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας παρουσίαση με θέμα «Η 1η ελληνική αποστολή στο Έβερεστ» στο πλαίσιο των προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων με προσκεκλημένο τον Κωνσταντίνο Αποστολόπουλο, Αντιπεριφερειάρχη Στερεάς Ελλάδας, ο οποίος συμμετείχε στην αποστολή. Η εκδήλωση είναι ανοιχτή για όλους.

ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ

Στο σχολείο μας, στο ισόγειο μπροστά στην είσοδο, βρίσκεται από σήμερα και για μερικές μέρες κάδος για ανακύκλωση μικροσυσκευών.

Για να μάθετε τι είδους συσκευές μπορείτε να ανακυκλώσετε, πάντα με την προϋπόθεση ότι χωράνε στον κάδο, δείτε εδώ: http://www.electrocycle.gr/what

Στον 1ο όροφο, δίπλα από το γραφείο των καθηγητών υπάρχει και ο κάδος ανακύκλωσης μπαταριών.

Κλειστό το σχολείο μας την Πέμπτη 12 και την Παρασκευή 13/01/2017

Το Γυμνάσιο Κάτω Τιθορέας θα παραμείνει κλειστό την Πέμπτη 12 και την Παρασκευή 13 Ιανουαρίου 2017 λόγω χιονόπτωσης και παγετού.

Η Διεύθυνση

Κλειστό το σχολείο μας τη Δευτέρα 09/01, την Τρίτη 10/01 και την Τετάρτη 11/01/2017

Λόγω των έντονων καιρικών φαινομένων, του παγετού και των χαμηλών θερμοκρασιών, μετά από εισήγηση των Διευθυντών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, ο Αντιπεριφερειάρχης της Π.Ε. Φθιώτιδας, αποφάσισε την αναστολή λειτουργίας όλων των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Π.Ε. Φθιώτιδας, για τη Δευτέρα 09, την Τρίτη 10 και την Τετάρτη 11/01/2017.

ΔΔΕ Φθιώτιδας

Πρόσκληση για ενημέρωση

Παρακαλούνται οι γονείς των μαθητών της Aκαι B τάξης να προσέλθουν την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2016 και ώρα 10.30 π.μ. στο Γυμνάσιο για ενημέρωσή τους σχετικά με τη φοίτηση των παιδιών τους.                                                                                                                                                        Ο Διευθυντής                                                                                                                        Πόρρος Αντώνιος

«Δρόμοι μετά το Γυμνάσιο»

Την Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου 2016 και ώρα 10.00 π.μ.  πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας Ημερίδα Αγωγής Σταδιοδρομίας με θέμα «Δρόμοι μετά το Γυμνάσιο», σε συνεργασία με την υπεύθυνη του ΚΕΣΥΠ Λαμίας κ. Ευγενία Κατσίγιαννη.

Την ημερίδα παρακολούθησαν με ενδιαφέρον οι μαθητές της Γ’ Γυμνασίου και οι κηδεμόνες τους.

Λειτουργία σχολείου την Τρίτη 29 Νοεμβρίου 2016

Ενημερώνουμε τους μαθητές μας ότι την Τρίτη 29 Νοεμβρίου 2016 δε θα γίνουν μαθήματα στο σχολείο μας, λόγω συμμετοχής των εκπαιδευτικών στη Γενική Συνέλευση και στις αρχαιρεσίες τις ΕΛΜΕ.

Επέτειος του Πολυτεχνείου

Για την επέτειο της 17ης Νοέμβρη διοργανώθηκε εκδήλωση, την οποία επιμελήθηκαν οι φιλόλογοι του σχολείου μας Β. Γιάννακα και Π. Σχοινά με τη συμμετοχή μαθητών της Β’ και Γ’ τάξης.

Συγχαρητήρια στους μαθητές που συμμετείχαν!